Tajomstvo cheesecake

Tajomstvo cheesecake

 

Cheesecake patrí k najobľúbenejším dezertom na svete. Vďaka svojej univerzálnosti v rámci použitia surovín a rôznych kombinácií chutí, si ho zamiluje naozaj každý. Aj keď za kolísku vzniku tohto koláču sa považuje New York, cheesecake má korene inde.

Za koláčom hľadaj Gréka

Prvé formy na výrobu tvarohu našli archeológovia na gréckom ostrove Samos. Práve v Grécku sa už od dávna považoval cheescake za výborný zdroj energie a dokonca si ním dobíjali „baterky“ športovci počas prvých olympijských hier (776 pred n.l.). Prvý cheesecake bol naozaj veľmi jednoduchý. Základnými ingredienciami boli tvaroh a med. Tieto dve suroviny sa spolu nahriali tak, aby vytvorili súvislú hmotu a koláčová plnka bola na svete.

Najznámejší je New York Cheesecake

Aj preto si mnohí zamieňajú jeho grécky pôvod s americkým. Pravý New York cheesecake je krémový, hladký, hustý a výdatný. Jeho chuť je veľmi jemná a základnými ingredienciami sú smotana a tvaroh. Typická preň je jemná citrusová vôňa.

Vedeli ste, že…

Cheesecake má svoju alkoholickú verziu? Volá sa Cheesecake Shot a pozostáva z vanilkovej vodky a brusnicovej šťavy.

Najdrahší cheesecake na svete dostanete v obchode s oblečením

A to konkrétne v Saks Fifth Avenue, USA. Cheescake za 300 dolárov má podobu vianočných darčekov naskladaných na seba, má jemnú moka príchuť a čokoládovú polevu. A je stále lacnejší, ako väčšina oblečenia, ktoré v tomto obchode predávajú.

Ochutnali ste už cheesecake v Da Vinci Cafe? Každý deň pre vás pečieme nové koláče, po ktorých sa budete zalizovať za ušami :). Veľmi radi vás u nás privítame!