Vo víne nájdete omnoho viac, ako pravdu!

Vo víne nájdete omnoho viac, ako pravdu!

Patríte rovnako ako aj my k milovníkom dobrého vína? Určite ste už počuli o jeho blahodarných účinkoch a nemáme tým na mysli len zlepšenie nálady po jeho konzumácii 

Víno má dezinfekčné účinky. Už naše staré mamy ho zvykli používať ako obklad pri rôznych zápaloch. Podobný efekt však má aj v našom tele. Pohárom vína totiž nedáte šancu žiadnej krvnej zrazenine a predídete tak srdcovocievnym chorobám, ako napríklad infarktu.

Víno je vhodné aj pre cukrovkárov. Ešte prednedávnom boli lekári výhradne proti konzumácii alkoholu u ľudí, ktorí majú diabetes. Najnovšie však bolo dokázané, že najmä červené víno obsahuje látky revastrol a polyfenoly, ktoré dokážu udržať správnu hladinu cukru vo vašej krvi. Navyše tiež bojuje proti zlému cholesterolu v tele.

Víno spomaľuje proces starnutia, takže pohár si môžu dopriať všetci, ktorým záleží na mladom vzhľade

Vínom proti chorľavosti. Bývate často chorí? Víno vám môže pri tomto stave pomôcť, pretože vďaka svojmu zloženiu podporuje našu imunitu. Podľa štúdie, ktorú vedci vykonávali 9 rokov, sú občasní konzumenti vína o 15 % menej často chorí ako tí, ktorí si víno z akéhokoľvek dôvodu odopierajú.

Víno môžete aj pri diéte!  Určite nie celú fľašu, ale pohárik si dopriať môžete. Na základe štúdie, v ktorej vedci zisťovali prečo sú Francúzi štíhlejší ako Američania (aj keď francúzske jedlá obsahujú taktiež mnoho sacharidov a tukov), vyplynulo, že práve víno, ktoré si Francúzi po jedle doprajú, im pomáha v boji proti tučnote. Tak prečo si nedoprajete pohárik dobrého vínka aj vy?