Je zmrzlina zdravá?

Je zmrzlina zdravá?

Vedeli ste, že zmrzlina je nielen úžasnou pochúťkou, ale taktiež jej zloženie prospieva nášmu zdraviu? Oddnes teda smelo hlásime, že zmrzlinu si môžu dopriať aj tí, ktorých zdravý životný štýl občas obmedzuje pri maškrtení.

Výborný zdroj energie

Napriek tomu, že výživový obsah zmrzliny sa medzi značkami a tipmi líši, vo všeobecnosti je zmrzlina vynikajúcim zdrojom energie. Zmrzlina je bohatá na sacharidy, no okrem nich obsahuje aj tuky a bielkoviny, ktoré nie sú pri optimálnom pohybe zdraviu škodlivé. Ak teda potrebujete dobiť baterky, určite si kopček či dva z času na čas doprajte.

Vitamínové plus

Málokto tuší, že zmrzlina tiež obsahuje vitamíny a dôležité minerály. Je obzvlášť bohatá na vápnik a fosfor, pričom cca 10 % týchto látok, odporúčaných v rámci denného príjmu, je obsiahnutých v jednom kopčeku. Zmrzlina je tiež bohatá na vitamíny ako sú A, C, D a E. Obsahuje tiamín (vitamín B1, ktorý priaznivo vplýva na naše nervy), riboflavín (prospieva našim nechtom a vlasom) a malé množstvo vitamínu K, ktorý pomáha pri krvnej zrážanlivosti. Kalcium obsiahnuté v zmrzline navyše podporuje rast kostí a tiež pomáha pri prevencii vzniku obličkových kameňov.

Zmrzlinové šťastie

Okrem toho, že zmrzlina pomáha zmierniť negatívne účinky stresu, napomáha telu produkovať viac šťastných hormónov. Keďže je vyrobená z mlieka, ktoré je považované za prírodné sedatívum, vďaka zmrzline si oddýchneme a zrelaxujeme sa.

Aj proti rakovine

Americká štúdia dokonca údajne dokázala, že konzumáciou zmrzliny v rozumnom množstve sa zároveň staráme o prevenciu rakoviny žalúdka a hrubého čreva. Zmrzline teda dávame aj my palce hore a srdečne vás na ňu pozývame do našej kaviarne.