Čokoládou pre zdravie

Čokoládou pre zdravie

Vedeli ste o tom, že okrem výbornej chuti má aj liečivé účinky?

S pomocou čokolády sa zbavíte zlej nálady

Už v stredoveku doporučovali lekári čokoládu ako liek proti zlej nálade. Obsahuje totiž látky, ktoré pôsobia pozitívne na nervový systém a to hlavne vďaka teobromínu, fenylalanínu a flavonoidom.Tieto látky pôsobia stimulujúco a podporujú rovnováhu dôležitých hormónov v mozgu, najmä serotonínu a preto čokoláda pôsobí ako antidepresívum.

Pomôže znížiť krvný tlak

Nie je celkom vysvetlené, akým spôsobom pôsobí horká čokoláda na znižovanie vysokého krvného tlaku i cholesterolu v krvi. Zrejme je to kvôli vysokému obsahu antioxidantov, ktoré obsahuje čokoláda s vysokým podielom kakaa. Švédska štúdia na pacientoch po infarkte preukázala pozitívny vplyv konzumácie čokolády na dĺžku prežitia. Aj tu však platí, že užívať tento liek treba s mierou a zjesť najviac 50 g čokolády denne.

Zlepšuje pamäť i spánok

Horká čokoláda je bohatým zdrojom horčíka. Tento stopový prvok je dôležitý pre aktivitu mnohých enzýmov v tele, uvoľňuje napätie a znižuje nervovosvalovú dráždivosť, zmierňuje kŕče, pôsobí proti stresu, zlepšuje pamäť i spánok.

VYSKÚŠAJTE U NÁS!

Máte chuť na čokoládovú pochúťku? V našej ponuke nájdete pravú belgickú horúcu či studenú čokoládu uvarenú priamo u nás z lahodnej 12% smotany a pravej belgickej čokolády Barima. Navštívte nás a vychutnajte si svoj čokoládový dúšok!